Pracownia Badania Snu

Lokalizacja:
parter głównego budynku Szpitala
 
Informacja: 
 
Otrzymaliśmy informację z NFZ, że nasz Szpital ponownie rekomendowany jest tylko dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem koronawirusem w okresie od 16 X 2020.
W zwiazku z tym ponownie wstrzymane sa przyjęcia do Pracowni Badania Snu w celu diagnostyki i leczenia zaburzeń oddychania podczas snu.
 

Aktualnie nie prowadzimy zapisów na badanie snu!

Zapisy telefoniczne na ROK 2021 będą możliwe pod nr tel. 883 922 239 w terminie, który podamy po przywróceniu naszej dotychczasowej działalnosci medycznej.

 

w innych przypadkach niż rejestracja (np. rezygnacja bądź zmiana terminu badania z różnych powodów) proszę dzwonić pod numery: 

728 853 174. 

 

W PRZYPADKU PACJENTÓW Z CHOROBAMI PSYCHICZNYMI, ZESPOŁAMI PSYCHO-ORGANICZNYMI, ZESPOŁEM ALZHEIMERA, DEMENCJA - KONIECZNE JEST DOŁĄCZENIE DO SKIEROWANIA OPINII PSYCHIATRY, CO DO ZDOLONOŚCI PACJENTA W ZAKRESIE:

    1) WSPÓŁPRACY PRZ ZAKŁADANIU SPRZĘTU ELEKTRONICZNEGO, BARDZO CZUŁEGO

    2) WSPÓŁPRACY PRZY LECZENIU OBS APARATEM Z MASKĄ (maska zakładana jest na twarz) 

 

TUTEJSZA PRACOWNIAM BADA TYLKO ZABURZENIA ODDYCHANIA PODCZAS SNU, NIE PADA INNYCH PRRZYCZYN ZABURZEŃ SNU (np. BEZSENNOŚCI)

 SKIEROWANIA DO SZPITALA W KIERUNKU DIAGNOSTYKI BEZDECHU SENNEGO, POWINNY BYĆ WYSTAWIONE PRZEZ LEKARZY SPECJALISTÓW:

  • LARYNGOLOGII
  • PULMUNOLOGII
  • KARDIOLOGII
  • NEUROLOGII
  • PSYCHIATRII
  • ORAZ Z ODDZIAŁÓW SZPITALNYCH
Koordynator:
mgr Ewelina Szewczyk
 
 
Prosimy o zapoznanie się pacjenta z zalecenia dla chorych przed badaniem zaburzeń snu, która znajduje się na stronie Szpitala w zakładce ABC pacjenta  - przygotowanie do badań. 
 
 
Symptomem sugerującym zaburzenia snu jest objaw senności dziennej. Prawdopodobieństwo zaśnięcia w ośmiu codziennych sytuacjach ocenia specjalistyczny kwestionariusz: Skala Senności Epworth SSE
 Proponujemy wypełnić kwestionariusz SSE osobom, które chrapią, którym rodzina mówi o bezdechach w trakcie snu, którzy budzą się rano zmęczeni, zasypiają w ciągu dnia mimo woli. W przypadku uzyskania powyżej 9 punktów wskazana jest konsultacja z lekarzem specjalizującym się w diagnostyce i leczeniu zaburzeń snu.
Nasza pracownia posiada specjalistyczny sprzęt służący do diagnostyki zaburzeń oddychania w czasie snu, przede wszystkim w zespołach bezdechu sennego, hipowentylacji i otyłości oraz w chorobach oskrzelowo płucnych, głównie POCHP.
Możemy także diagnozować zaburzenia oddychania w chorobach restrykcyjnych klatki piersiowej oraz chorobach nerwowo mięśniowych. Badania wykonujemy na miejscu, oferując:
  • polisomnografię ograniczoną do oceny bezdechów śródsennych
  • polisomnografię pełną ( z EEG i oceną faz snu)
  • próbną aplikacje aparatów do leczenia zaburzeń oddychania: CPAP, aparat typu bilevel, respirator do nieinwazyjnej wentylacji mechanicznej.
 

                     

 

 

RODO klauzula informacyjna
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.